Plac przy
zakładzie Asmet

Stań na początku placu Zakładów Asmet w odległości ok. 4 metrów od hali i nakieruj urządzenie na zabudowania tak, by widok obejmował linię dachu fabryki.

(Dostępne tylko na urządzeniu mobilnym)

CHCĘ
ZAKOŃCZYĆ
SPACER

Jeśli chcesz zakończyć spacer i trasę wzdłuż ulic Posag 7 Panie oraz Szamoty odbyć innym razem, obejrzyj podziękowania Jaśminy Wójcik – współautorki przedsięwzięcia „Ursus. Spacer w czasie”.

Jeśli chcesz wysłuchać więcej wspomnień byłych pracowników i pracownic Zakładów w Ursusie, zapraszamy do odtworzenia ścieżki audio „Spaceru akustycznego” po terenach dawnej fabryki opracowanego przez Jaśminę Wójcik.

CHCĘ
KONTYNUOWAĆ
SPACER

IDŹ DO
PRZYSTANKU

Przejdź wzdłuż placu. Gdy miniesz już budynek Modelarni, po Twojej lewej stronie znajdzie się wyjście z terenu Zakładów. Przejdź przez skwerek za bramą i dojdź do ul. Kazimierza Gierdziejewskiego, którą jeżdżą samochody. Skręć w prawo i podążaj ul. Gierdziejewskiego, aż po Twojej prawej stronie ukażą się duże żółte hale, tzw. licencyjne. Mieszczą się one przy ul. Posag 7 Panien, wzdłuż której podąża dalsza części spaceru. Gdy dotrzesz do ul. Posag 7 Panien, po Twojej prawej stronie ukaże się przystanek autobusowy. Podejdź do niego, stań przy słupku przystankowym i nakieruj urządzenie na dużą żółtą halę znajdującą się po przeciwnej stronie ulicy.