Witamy na
„Spacerze w czasie”
po terenach dawnych
Zakładów
Mechanicznych
Ursus.

„Spacer” to multimedialne doświadczenie składające się z dwóch elementów:

STRONY INTERNETOWEJ WWW.SPACERWCZASIE.COM

która będzie Twoim głównym przewodnikiem po całym spacerze. Znajdziesz na niej liczne materiały multimedialne - możesz je obejrzeć podczas pokonywania kolejnych przystanków, lub powrócić do nich po odbyciu spaceru;

APLIKACJI AURASMA

która pozwala Ci „przenieść się w czasie” dzięki technologii rzeczywistości rozszerzonej polegającej na nakładaniu generowanej komputerowo grafiki na obraz świata rzeczywistego widziany kamerą urządzenia mobilnego.

Instalacja aplikacji AURASMA (dostępnej na platformy Android/iOS)

ZAINSTALUJ APLIKACJĘ MOBILNĄ AURASMA

W sklepie Google Play lub Appstore wyszukaj, zainstaluj i uruchom bezpłatną aplikacje AURASMA. Wyraź zgodę na użycie kamery przez aplikację. Nie musisz zakładać konta, ani się w niej logować. Następnie wróć do bieżącej strony.

KORZYSTAJ ZE STRONY WWW.SPACERWCZASIE.COM

Uruchom bieżącą stronę na docelowym urządzeniu mobilnym i kliknij link http://auras.ma/s/jiI7p (jeśli pojawią się opcje wyboru wybierz Retrieve your shared content now). Dzięki temu aplikacja AURASMA będzie powiązana z Projektem Ursus – spacer w czasie. Następnie wróć do bieżącej strony.

NAKIERUJ KAMERĘ W AURASMA NA WSKAZANE MIEJSCA W CELU ROZSZERZENIA RZECZYWISTOŚCI

Postępuj zgodnie ze wskazówkami umieszczonymi na kolejnych stronach tego serwisu i używaj aplikacji AURASMA do rozszerzania rzeczywistości. W tym celu będziesz musiał nakierować kamerę na wskazane miejsce np. budynek lub inny obiekt. Aplikacja po chwili powinna wyświetlić na ekranie dodatkową zawartość np. film nałożony na obraz otoczenia.

Zanim wyruszysz w trasę, pamiętaj!

UPEWNIJ SIĘ, ŻE MASZ URZĄDZENIE MOBILNE (SMARTFON LUB TABLET) Z ZAINSTALOWANĄ APLIKACJĄ AURASMA.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE POSIADASZ URZĄDZENIE Z SZYBKIM INTERNETEM MOBILNYM, BY MÓC ŁĄCZYĆ SIĘ Z SIECIĄ W KAŻDYM MOMENCIE (PODCZAS SPACERU NIE JEST DOSTĘPNA SIEĆ WI-FI).

UPEWNIJ SIĘ, ŻE KAMERA W TWOIM URZĄDZENIU DZIAŁA SPRAWNIE.

UPEWNIJ SIĘ, ŻE BATERIE TWOJEGO URZĄDZANIA SĄ NAŁADOWANE W 100%.

PODŁĄCZ I UŻYWAJ SŁUCHAWEK.

WARUNKI ATMOSFERYCZNE I NASŁONECZNIENIE MOGĄ MIEĆ BARDZO DUŻY WPŁYW NA DZIAŁANIE TECHNOLOGII RZECZYWISTOŚCI ROZSZERZONEJ. Z TEGO WZGLĘDU ZALECAMY WYBRAĆ SIĘ NA SPACER PRZY DOBREJ POGODZIE, W JASNY DZIEŃ, NAJLEPIEJ W GODZINACH POŁUDNIOWYCH.

IDŹ DO
PRZYSTANKU

Rozpocznij spacer

Autorzy:

Jaśmina Wójcik, Igor Stokfiszewski


Programowanie:

Marcin Wichrowski


Opracowanie graficzne:

Łukasz Izert, Kuba Mazurkiewicz (zespół wespół)


Podziękowania dla:

Izabeli Jasińskiej, Pat Kulki, Bogusława Łopuszyńskiego i OK Arsus, Czesława i Andrzeja Sajnagów i firmy Asmet, Henryka Wujca, Łukasza Gowina, Macieja Margasa, Jana Trawczyńskiego, Bolesława Staniszewskiego, Marianny Staszewskiej, Grażyny Lechowskiej, Kazimierza Okraszewskiego, Jerzego Domżalskiego, Zbigniewa Janasa, Agnieszki Gorzkowskiej, Agaty Polkowskiej, Antoniego Grześczyka, Mikołaja Bendyka, Romana Kawęczyńskiego, Jakuba Michalca, Zofii Gościckiej, Barbary Bartczak, Piotra Łukawskiego z Polskiego Holdingu Obronnego, Janusza Ptasińskiego, Jakuba Wróblewskiego


kontakt:

traktoryursus@gmail.com

www.facebook.com/projektursuszaklady